سوربات پتاسيم چيست، خواص سوربات پتاسيم، توليد سوربات پتاسيم، كاربرد سوربات پتاسيم، خريد سوربات پتاسيم

هيدروژن پراكسيد

هيدروژن پراكسيدTel:88-0000-0000

سوربات پتاسيم: چه چيزي است و عوارض جانبي آن چيست ؟


سوربات پتاسيم: چه چيزي است و عوارض جانبي آن چيست ؟ 
تست كالباسي و شيشه با توت فرنگي و مربا سيب, تنقلات مربع بر روي دستمال بافتني زرد روي ميز چوبي روستايي.پنير و مربا ، هر دو جزء يك ميان وعده خوشمزه ، اغلب حاوي سوربات پتاسيم هستند.اعتبار تصوير: senata/زمينه/GettyImagesسوربات پتاسيم است كه يك ماده نگهدارنده استفاده در انواع غذاهاي بسته بندي شده براي جلوگيري از آنها را از خراب شدن توسط ميكروارگانيسم ها يعني قارچ ها (مانند قالب) و برخي از باكتري ها. همچنين به عنوان يك افزودني غذايي طبقه بندي شده است.
ايزابل ميپلز ، Med ، RDN ، سخنگوي آكادمي تغذيه و رژيم غذايي مي گويد:" سوربات پتاسيم براي كمك به ايجاد غذا با مهار رشد ميكروبي استفاده مي شود." "اين وجود دارد براي كمك به گسترش عمر مفيد [مواد غذايي بسته بندي شده]."
اين تركيب براي اولين بار كشف شد توسط فرانسه در 1850s براي جلوگيري از رشد كپك در غذاهاي مختلف با توجه به وزارت كشاورزي ايالات متحده (USDA). سوربات پتاسيم به طور طبيعي در توت درخت خاكستر كوه يافت مي شود و در حال حاضر نيز مصنوعي در آزمايشگاه توليد مي شود.
اين مشتق نمك اسيد سوربيك ، چربي اشباع نشده است كه همچنين به عنوان نگهدارنده مواد غذايي استفاده مي شود.
چه غذاهايي است سوربات پتاسيم موجود در?اين افزودني در غذاهاي بيشتري يافت مي شود كه ممكن است فكر كنيد. چرا كه آن را بي مزه و بي بو سوربات پتاسيم استفاده مي شود براي كمك به طيف گسترده اي از غذاهاي تازه ماندن با توجه به مركز علم در جهت منافع عمومي (CSPI). اين خدمات عبارتند از:
پنيرمحصولات پخته شدهميوه هاي خشكشربتمربا و ژلهگوشت دودي و ماهيماستترشيمكمل هاي غذايي گياهيآن را نيز يك بازيكن كليدي در توليد شراب به دليل آن متوقف مي شود مخمر از ادامه به تخمير در بطري يادداشت دانشگاه ايالتي آيووا ميانه انگور و شراب صنعت موسسه.
است سوربات پتاسيم امن براي خوردن?اجماع عمومي بله است. سازمان غذا و داروي ايالات متحده (FDA) و سازمان ديده بان CSPI موافقند كه سوربات پتاسيم به طور كلي براي مصرف بي خطر است. اين افزودني در بدن تجمع نمي يابد — به جاي آن ، با توجه به دانشنامه علوم غذايي و تغذيه ، به دي اكسيد كربن و سپس آب در بدن تجزيه مي شود.
"اين بسيار امن است," موافق افرا. "اين در حال استفاده براي يك مدت طولاني بوده است."
نه تنها سوربات پتاسيم در نظر گرفته امن, اما آن را نيز كمك مي كند تا محافظت از مصرف كنندگان از برخي از اشكالات به طور بالقوه بسيار تند و زننده. يك مطالعه منتشر شده در شماره ماه نوامبر 2016 مجله بين المللي ميكروب شناسي مواد غذايي نشان داد كه سوربات پتاسيم كمك به خنثي كردن سالمونلا در گوشت گاو. سالمونلا مسئول بيش از يك ميليون بيماري در هر سال است, با توجه به مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري (CDC),
سوربات پتاسيم در غذاي شما چقدر است ؟ 
سوربات پتاسيم به طور كلي به عنوان امن براي مصرف ، با توجه به FDA و CSPI توصيه مي شود. تعريف شده به عنوان يك افزودني مواد غذايي و نگهدارنده ، آن را در مقادير بسيار كوچك استفاده مي شود. اگر چه مقدار خاص توسط سازنده متفاوت است ، قانون فدرال ديكته مي كند كه يك محصول نمي تواند بيش از 0.3 درصد سوربات پتاسيم را با وزن داشته باشد ، USDA را يادآور مي شود.

See the source image
عوارض جانبي سوربات پتاسيميافته ها در يك بررسي ژانويه 2019 در مجله Acta Biomedica نشان مي دهد كه سوربات پتاسيم مي تواند به طور بالقوه واكنش آلرژيك را ايجاد كند ، هرچند اين واكنش ها نادر است. اين عنصر همچنين داراي پتانسيل به تحريك پوست هنگامي كه آن را مورد استفاده در محصولات مراقبت شخصي اما اين نوع واكنش نيز غير معمول با توجه به گروه كاري محيط زيست (EWG).
در كل ، احتمال سوربات پتاسيم باعث عوارض جانبي مضر بسيار كم است. اما اگر علائم واكنش آلرژيك احتمالي (مانند سوزن سوزن شدن دهان ، تورم ، خارش يا كهير) را تجربه كنيد ، خوردن يا استفاده از محصول را متوقف كنيد ، كلينيك مايو را توصيه مي كند.
هميشه به دنبال توجه پزشكي براي واكنش هاي آلرژيك شديد مانند تورم صورت يا مشكل تنفس.
اجتناب از سوربات پتاسيماز آنجا كه سوربات پتاسيم به طور گسترده اي مورد استفاده قرار مي گيرد ، مي تواند براي جلوگيري از آن دشوار باشد. شما مي توانيد خود را كاهش مي دهد قرار گرفتن در معرض به عنوان آنجا كه ممكن است با خواندن ليست مواد تشكيل دهنده و يا اگر كه امكان محدود كردن مصرف خود را از مواد غذايي كه تمايل به استفاده از مواد تشكيل دهنده به طور كلي.
خوردن بيشتر مواد غذايي خانگي و فرمان روشن از غذاهاي بسته بندي شده و يا فرآوري شده بيش از حد مي تواند كمك كند. هنگامي كه شما آماده سازي مواد غذايي از ابتدا خودتان ، شما بيشتر احتمال دارد بدانيد كه دقيقا چه چيزي در آن است.
مراجعمردم در حال خواندن1پروپيونات سديم چيست؟2سوربات پتاسيم در غذاي من وجود دارد — اين امن است ؟ 3غذاهايي كه BHA4آيا اسيد سديم پيروفسفات خطرناك است ؟ 5غذاهاي با اسيد فسفريك6گوانيلات سديم در مقابل گلوتامات مونو سديمدريافت آخرين راهنمايي در مورد رژيم غذايي ، ورزش و زندگي سالم.

منبع:

https://www.livestrong.com/article/31559-potassium-sorbate/

https://asemantejarat.com/%d8%b3%d9%88%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d8%aa%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%85-potassium-sorbate/

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1400/4/20  | ۱۲ | hydrogen-peroxide

جستجوگر


درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 28
بازديد ديروز : 8
بازديد كل : 2767

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان